Brīdinājums par trakumsērgu24/09/07

PVD Daugavpils pārvalde informē, ka Parādes ielā 7 noķertajam jenotam konstatēta trakumsērga. Par apdraudēto teritoriju noteikta pilsētas teritorija 3 km rādiusā no skartā punkta.

Šobrīd šajā teritorijā ir aizliegts rīkot dzīvnieku izstādes, sacensības un citus publiskus pasākumus ar dzīvnieku piedalīšanos.

Piesardzīgiem jābūt ne tikai dienestu speciālistiem, kuri veiks klaiņojošo dzīvnieku izķeršanu un izolēšanu, bet arī iedzīvotājiem, kuriem ir mājdzīvnieki.

Daugavpils pilsētā darbojas pašvaldības Saistošie noteikumi Nr. 15 “Mājdzīvnieku turēšanas noteikumi Daugavpils pilsētā”.

Saskaņā ar šiem noteikumiem:

-Mājdzīvnieka īpašniekam ir pienākums saskaņā ar Veterināro noteikumu prasībām nodrošināt savlaicīgu mājdzīvnieku pārbaudi uz lipīgām slimībām, veikt mājdzīvnieku profilaktiskās vakcinācijas.

-Nekustāmo īpašumu īpašnieki vai to apsaimniekotāji viņiem piederošajos objektos un teritorijās nedrīkst pieļaut klaiņojošo suņu un kaķu uzturēšanos. Par šādiem dzīvniekiem jāziņo SIA “Labiekārtošana-D” attiecīgajiem dienestiem. 54-20256, 54-20210.

- Jānodrošina suņu un kaķu regulāru vakcinēšanu pret trakumsērgu. Pret trakumsērgu dzīvnieki vakcinējami ar trešo dzīvības mēnesi Valsts Veterinārā departamenta noteiktajā kārtībā.

- Suņus un kaķus pirkt un pārdot, demonstrēt izstādēs, izmantot medībām, dienesta vajadzībām un sporta sacensībām vai pārvest uz citu pašvaldību teritoriju atļauts tikai tad, ja ir suņa, kaķa vakcinācijas apliecība ar ierakstu par dzīvnieka vakcināciju pret trakumsērgu (dzīvniekus, kas vakcinēti pirmoreiz – ne agrāk kā 30 dienas pēc to vakcinēšanas)

- Par katru gadījumu, kad suņi, kaķi vai citi dzīvnieki ir kontaktējušies ar plēsīgiem dzīvniekiem vai klaiņojošiem suņiem un kaķiem, vai tos ir sakoduši minētie dzīvnieki, vai ir aizdomas par dzīvnieku saslimšanu ar trakumsērgu, īpašniekiem nekavējoties jāziņo veterinārmedicīniskajam dienestam un jāveic nepieciešamie pasākumi savu (cietušo vai slimo) dzīvnieku izolācijai

- Suņus un kaķus, par kuriem ir aizdomas, ka tie ir saslimuši ar trakumsērgu, aizliegts pārvadāt sabiedriskajos transportlīdzekļos. Dzīvnieka īpašniekam, no kura suņa vai kaķa ir cietuši cilvēki vai mājdzīvnieki, par to nekavējoties jāziņo veterinārajam dienestam un medicīnas iestādei, lai veiktu dzīvnieka apskati un novērošanu un sniegtu medicīnisko palīdzību cietušajam cilvēkam. Traumā vainojamā suņa vai kaķa īpašniekam ir jādara zināms cietušajam savs vārds, uzvārds, adrese.

- - Suņi un kaķi, kuri bez īpašnieka klātbūtnes atrodas uz ielas, tirgos, laukumos, pludmalēs, sabiedriskajos transportlīdzekļos un citās sabiedriskajās vietās, uzskatāmi par klaiņojošiem.

- Klaiņojošus suņus, neatkarīgi no to šķirnes un nozīmes (arī ar kaklasiksnām, žetoniem un uzpurņiem) un klaiņojošos kaķus ķer un izolē SIA “Labiekārtošana-D”.

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre L. Korsaka, 5404374

Sīkāka informācija: PVD Daugavpils pārvaldes vadītāja v.i. Dz. Juškus 29118820

Автор: Daugavpils

Автор: Eloise
Добавлено: 07.05.2016 07:17
0

AKAIK youv'e got the answer in one!

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha